Lekkoatletyka z samoobroną

O sekcji

Wiek: 1 – 3 klasa (chłopcy), 4 – 6 klasa (chłopcy i dziewczęta)
Koszt: 50 (raz w tygodniu) lub 80 (2 razy w tygodniu) zł/mies
Grupy: 10 – 20 os.
Ilość zajęć w semestrze: 13 – 16 (dzieci chodzące raz w tygodniu) lub 28 – 32 (2 razy w tygodniu)
Miejsce
– klasy 1-3: sala do psychomotoryki w przedszkolu
– klasy 4-6: sala Wierchy

Terminarz

klasy  4 – 6

 • chłopcy – poniedziałek 15:45 – 16:45
 • grupa mieszana – środa 15:45 – 16:45
 • dziewczyny – czwartek 15:45 – 16:45

klasy 1-3 

 • chłopcy – poniedziałek 14:15 – 15:15, środa 14:15 – 15:15

Koordynator

Adrian Szołtysik – rodzic sternikowy, posiadający doświadczenie w pracy trenerskiej oraz uprawnienia instruktorskie. Będzie także uczestniczył w zajęciach jako wspomagający prowadzący oraz sprawował szczególny nadzór nad starszą grupą.

Trenerzy

Dobór instruktorów do zajęć jest kluczowym czynnikiem od którego zależy powodzenie. Dlatego zajęcia będą prowadzone przez młodych ale doświadczonych i utytułowanych instruktorów sztuk walki, co bardzo ważne, wyznających wartości którymi kierujemy się w Sterniku.

 • Monika Kędzierska. Utytułowana i doświadczona zawodniczka oraz trenerka w klubie Szkoła Walki Drwala. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata w formule kick light. Kilkukrotna zwyciężczyni Pucharu Świata. 10-krotna mistrzyni Polski w kick-boxingu w różnych kategoriach. Drugi DAN w kickboxingu, uprawnienia egzaminatora na stopnie pod PZKB, Instruktor kickboxingu pod PZKB od 2013 roku.
 • Bartosz Kowal. Zawodnik oraz instruktor w klubie Szkoła Walki Drwala. Posiadacz brązowego pasa (1 kyu), multimedalista krajowych zawodów MMA i BJJ (niebieski pas) oraz posiadacz brązowego pasa w kickboxingu (2kyu). 

Podział na grupy

1 . Klasy 1 do 3 (1 grupa chłopców max 15 osób )
Cel i plan treningowy: W grupie wiekowej 7-9 lat nastawiamy się przede wszystkim na dobra zabawę, połączoną z wysiłkiem fizycznym. Nie ma mowy tutaj o zbyt intensywnym treningu albo trudnych technikach, które zniechęcają dzieci. Sporo rywalizacji na zasadzie zabawy, raczej łagodniejsze ale zdecydowane i stanowcze podejście trenerów. Od początku określamy warunek który jest nienaruszalny – tzw „dyscyplina po treningu„

2. Klasy 4 do 6 (1 grupa dziewczyn – 1 grupa chłopców po 20 osób)
Cel i plan treningowy: W grupie wiekowej 10-12 lat przechodzimy powoli do treningu bardziej zaawansowanego wysiłkowo, ale ciągle pod ścisłą kontrolą trenera . Kontynuacja pracy nad koordynacją, a przede wszystkim kładziemy nacisk na prawidłowo wykonywane techniki. Czasami w tej grupie treningi mogą być mniej intensywne (szczególnie techniczne) i mogą wydawać się monotonne, ale uczymy się tutaj konsekwencji i cierpliwości w przyswajaniu trudniejszych technik. W tych grupach , organizujemy luźne rywalizacje między dziećmi, w atmosferze zabawy, ale na całego.
Tutaj szczególnie kładziemy nacisk na dyscyplinę po treningu. Jest jasny i stanowczy przekaz, że techniki których się uczymy, są technikami sportowymi i obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania ich w życie poza sala treningową.
Staramy się wyciszyć w tym wieku (szczególnie chłopaków ) a ich nadmiar energii przekierować właśnie na trening, uświadamiając im że mogą większą przyjemność czerpać z tego jak wygrają rywalizacje sportową …. niż z tego ze komuś dogryzą lub zrobią krzywdę . To jest najtrudniejsza do prowadzenia grupa wiekowa, gdzie popełnia się najwięcej błędów trenerskich, dlatego koordynator Adrian Szołtysik będzie miał nad nią szczególny nadzór.

Dyscypliny: Lekkoatletyka + Elementy Samoobrony

Elementy które składają się na treningi to zajęcia ogólnorozwojowe, biegi, skok w dal, skok wzwyż , rzut piłeczką, rzut piłką lekarską, motoryka, gimnastyka, koordynacja ruchowa, elementy sportów walki i samoobrony, podstawy zapasów, judo, BJJ , kick-boxing, elementy cross treningu, poprawa wydolności, samodyscyplina, wiedza teoretyczna z zakresu zdrowej żywności, pracy mięśni i stawów, fizjologii i fizjoterapii.
Planowane są 3 treningi tygodniowo po 1 godz. na sali gimnastycznej w budynku naszej szkoły, na boisku zewnętrznym , oraz w sali psychomotorycznej w przedszkolu dla grupy 1-3.
W związku z tym ze sala szkoły jest mała, a treningi muszą być zorganizowane profesjonalnie i bezpiecznie, każda grupa jest ograniczona do 20 osób (15 osób dla grupy 1-3).

Wstępny plan treningowy

 1. Poniedziałek – Bartosz Kowal
  Grupa 1—3 14:15 – 15:15 – chłopcy
  Grupa 4—6 15:45 – 16:45 – chłopcy
  Głownie elementy gimnastyki, koordynacji oraz elementy sportów walki oraz samoobrony. Przy czym elementy SW będą wprowadzane dopiero na etapie gdy chłopcy zrozumieją że sporty walki to nie nauka skutecznego krzywdzenia innych … a nauka skutecznej obrony, dyscyplina, wiara we własne możliwości oraz poczucie pewności siebie i walka z własnymi słabościami.
 2. Środa – Monika Kędzierska
  Grupa 4—6 15:45 – 16:45 – grupa mieszana 
  Trening wydolnościowy. Elementy lekkoatletyki, biegi, skoki, mini cross trening. Wykłady teoretyczne ze zdrowego żywienia oraz podstawy fizjonomii i fizjoterapii. Ta sekcja będzie sekcją mieszaną, na która mogą zapisać się zarówno chłopcy jak i dziewczyny chodzący na zajęcia w poniedziałek i czwartek.
 3. Czwartek – Monika Kędzierska
  Grupa 1—3 – 14:15 – 15:15 – chłopcy
  Grupa 4—6 – 15:45 – 16:45 – dziewczyny
  Trening analogiczny do poniedziałkowego.

UKS – Sportowcy pomagają

„Jest tylko jedna droga która prowadzi do Boga …. to droga przez drugiego człowieka„
W ciągu całego roku szkolnego 2019/20 , będziemy starali się organizować różne akcje pomocy dla innych. Chcemy zachęcić dzieci zaangażowane w sekcję lekkoatletyki i samoobrony do organizacji pomocy słabszym, potrzebującym.
Organizacje zbiórek dla domów dziecka oraz ochronek, zaangażowanie w rożnego typu akcje charytatywne, organizacje paczek dla dzieci z ubogich rodzin. Najlepiej w formie pomocy bezpośredniej, która sami zorganizujemy od początku do końca .
Angażując się w tego typu akcje, dzieci poczują, jak wiele znaczy pomoc dla drugiego człowieka. Pozwoli im poczuć wielką satysfakcję, którą daje pomaganie innym.
Pomaganie i poświęcenie dla innych jest jednym z elementów wychowania prawdziwego sportowca.
Ma to niewątpliwie ogromny wpływ na kształtowanie osobowości każdego młodego człowieka …. tak więc „sportowcy pomagają„ to bardzo ważny punkt naszego programu.