Gimnastyka korekcyjna

O zajęciach

  • Wiek: 1 – 6 (chłopcy i dziewczyny)
  • Koszt: 90 zł/mies
  • Grupy: 5 – 8 os.
  • Ilość zajęć w semestrze: 30 – 34 (2 razy w tygodniu)
  • Czas trwania zajęć: 45 minut
  • Miejsce: sala do psychomotoryki w przedszkolu

Prowadzący

Magdalena Schenk

Koordynator

Agnieszka Konik – Korn

TerminarZ

  • Zdrowe Stopy: wtorek i piątek 14:00 – 14:45
  • Proste Plecy i Mocne Łopatki: wtorek i piątek 15:00 – 15:45
Przy większej ilości chętnych, grupy PP i MŁ rozbijemy na dwie o godzinach 14:50 i 15:40.

Opis

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej odbywają się w podziale na grupy na podstawie badań przesiewowych zrobionych w obecnych klasach 2-4 w zeszłym roku. Istnieje możliwość zapisu do każdej grupy, w razie wątpliwości w wyborze pomoże prowadząca. Ze względu na konieczność przeprowadzania dzieci pomiędzy szkołą a przedszkolem potrzebne będą dyżury rodziców, szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

Podział na grupy

ZDROWE STOPY

Charakter: Dla dzieci ze stwierdzonym płaskostopiem, stopami płasko-koślawymi lub obniżonym łukiem przyśrodkowym stopy bądź stóp.

MOCNE ŁOPATKI

Charakter: Grupa utworzona dla dzieci, których główna wada postawy to odstające łopatki. Do niej zapraszamy także dzieci, u których stwierdzono wysuniętą w przód głowę i zaokrąglone barki (tzw. barki w protrakcji), a ponadto zaokrąglone plecy.

PROSTE PLECY

Charakter: Jest to trzecia grupa, która przeznaczona jest dla dzieci, których głównym problemem jest asymetria w obrębie tułowia – rotacja tułowia względem miednicy oraz skrzywienie boczne. (UWAGA: dzieci ze skoliozą powinny być prowadzone indywidualnie). Również dla dzieci ze słabymi mięśniami brzucha.

Dyżury

Zajęcia będą prowadzone w przedszkolu, dlatego będą wymagane dyżury rodziców przy przeprowadzaniu dzieci ze szkoły do przedszkola i z powrotem. Jeśli będą 2 grupy dyżur wypadnie nie częściej niż raz na 10 zajęć, jeżeli 3 grupy to raz na 15 zajęć. Dyżury są obowiązkowe, nie przyjście na dyżur skutkuje skreśleniem dziecka z zajęć.

Grafik dyżurów będzie dostępny w arkuszu google analogicznie jak dla zajęć z piłki nożnej i busa do tej pory. Rodzice mają możliwość wyboru pasującego im terminu. Jeśli go nie wybiorą wówczas termin zostanie ustalony przez koordynatora.

W zależności od zainteresowania w każdy dzień (wtorek i piątek) będą 2 lub 3 grupy. Pierwsza grupa będzie zabrana ze szkoły przez prowadzącą zajęcia (panią Magdalenę Schenk), ostatnia grupa będzie także przez nią odprowadzona do szkoły.

Jeżeli będą dwie grupy: Rodzic dyżurujący przychodzi o godz. 14:30 do szkoły i zabiera z niej drugą grupę i przychodzi na 14:45 do przedszkola. Tu grupy (obie) się przebierają, druga zostaje na zajęciach (rozpoczynają się o 15:00) a pierwsza z rodzicem dyżurnym wraca do szkoły, dyżurny dopilnowuje by dzieci się przebrały i idą na świetlicę.

Jeżeli będą trzy grupy: Rodzic dyżurujący przychodzi o godz. 14:30 do szkoły i zabiera z niej drugą grupę i przychodzi na 14:40 do przedszkola. Tu grupy (obie) się przebierają, druga zostaje na zajęciach (rozpoczynają się o 14:50) a pierwsza z rodzicem dyżurnym wraca do szkoły, dyżurny dopilnowuje by dzieci się przebrały i idą na świetlicę. Po tym dyżurny zbiera trzecią grupę ze świetlicy i idzie z nią do przedszkola na godzinę 15:30 (zajęcia zaczynają się o 15:40). Obie grupy (druga i trzecia) przebierają się, trzecia zostaje na zajęcia, a druga z rodzicem dyżurnym wraca do szkoły, dyżurny dopilnowuje by dzieci się przebrały i idą na świetlicę.

Chcesz pomóc? Napisz do nas!